Vystřihovaná zimní poezie

Ti, kteří mají šikovné ruce, malé špičaté nůžky a chuť vytvořit něco hezkého v kolektivu stejně kreativně postižených, se sejdou v pondělí 3. prosince ve 14 hodin v MDC Maják, kde pro ně ekoporadna ORSEJ Tanvald připravila tvůrčí dílnu zaměřenou na vystřihování vánočních motivů.

Vzrušení, které prožíváme, když padá první sníh, je nepřímo úměrné době, kdy se tak děje. V době adventní je již ale celkem běžné, že honíme sněhové vločky a hledáme v nich inspiraci třeba k vystřihovánkám, kterými si chceme ozdobit okna. Pohled ven - na celý svět - je pak mnohem radostnější. Něžné papírové výtvory v prosinci vidíme za okny bytů, škol i školek. Všechny ty stromečky, zvonky, sněhuláci, rybičky, andělé a komety přispívají k vánoční atmosféře a dobré náladě.
Vystřihovánky ovšem nezdobí jenom okna, mají využití i jinde. Půvabné jsou třeba kanýrky do oken, poliček nebo skříní, obrázky na zdi, krajkové rámečky k obrázkům či přáníčka pro známé. Hodně radosti udělají veselé špejličky do květináčů, milovníci originálních triček a módních doplňků si mohou vystřihat šablony pro stříkání, sítkování nebo vysypávání vzorů. Nádherně vypadá vánoční stromeček, vyšňořený papírovými ozdobami. A což teprve vlastnoručně vystříhaný betlém! Techniku, která vypadá na první pohled velmi složitě, určitě stojí zato vyzkoušet.

Dana Hariková, Libuše Novotná

ikona souboruPozvánka na akci Vánoční vystřihovánky

Vytvořeno 12.11.2007 10:18:52 | přečteno 3049x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load