Výtvarná a literární soutěž k Mezinárodnímu Dni zvířat

I zvířata mají svůj svátek. Na celém světě si lidé 4. října připomínají, že planeta Země není místem k žití jen pro člověka, ale patří všem živým tvorům.

Výtvarná a literární soutěž k Mezinárodnímu dni zvířat má v Libereckém kraji již dvanáctiletou tradici a pokaždé se setkává s velmi sympatickým ohlasem. Pro autory děl, žáky základních škol, i návštěvníky výstavy se stala příležitostí k zamyšlení nad vztahem člověka k zvířeti. Témata zahrnují nejen vyjádření lásky k vlastním domácím mazlíčkům, ale dotýkají se také ochrany zvířat v České republice i ve světě. Hlavním motivem letošního ročníku jsou „Veselá zvířátka.“

Vernisáž, vyhodnocení prací a předání zajímavých cen autorům nejlepších děl proběhne ve čtvrtek 1. října od 17.00 hod. v Konferenčním sálu budovy krajského úřadu.

Uzávěrka příjmu prací je 15. září.

Podstatně více informací k soutěži naleznete ikona souboruZDE.

Hlavním organizátorem akce, která se koná za finanční podpory Libereckého kraje, je Centrum pro zvířata v nouzi Archa při Zoologické zahradě Liberec. Další informace poskytne Mgr. Lenka Čápová, Zoo Liberec, tel.: 722 091 921.

Vytvořeno 20.7.2009 10:38:05 | přečteno 1781x | Lenka Rychtaříková
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load