Za přírodními produkty do moštárny Stará Dáma

Ekoporadna Orsej při Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. v Liberci zve všechny své příznivce na poslední akci v rámci projektu Orsej, kterou je návštěva moštárny a pálenice Stará Dáma, s.r.o. v Křižanech. Po loňské úspěšné exkurzi jsme se rozhodli letošní rok zakončit přednáškou o způsobech zpracování extenzivně pěstovaného ovoce spojenou s ochutnávkou produktů, která se uskuteční v sobotu 15. prosince.

Moštárna Stará Dáma byla založena v roce 2002 v Křižanech a od počátku se soustředila na moštování ovoce od pěstitelů a destilaci ovocných kvasů formou služby. Později se zdokonalením technologií a spoluprací s německou rodinnou moštárnou Linke rozšířila svoji činnost o vlastní výrobu přírodních ovocných moštů, nektarů a šťáv, které začala dodávat na okolní trh. Tyto nápoje a produkty jsou získány výhradně mechanickou cestou a ošetřené pouze pasterizací.
Akce volně navazuje na Výstavu starých odrůd ovoce, která proběhla 22.-23. října v Liberci (viz kolonka „Zprávy z akcí“ na www.ekovychovalk.cz), neboť i Stará Dáma, s.r.o se mimojiné zabývá problematikou starých a krajových odrůd Podještědí a jejich využitím.

V letošním roce jsme pro účastníky zajistili zdarma minibus s kapacitou 25 míst, proto je třeba se předem přihlásit

na telefonu: + 420 774 757 023 (David Kavan),
nebo mailem: david.kavan@ekovychovalk.cz

Odjezd je 15. prosince v 9:00 z Liberce z Rybníčku, návrat kolem 12. hodiny.

Pojeďte s námi ochutnat mošty z Podještědí. Exkurze je zdarma. Těšíme se na Vás!

Ing. David Kavan, Petra Drápalíková

ikona souboruPozvánka na akci Za přírodními produkty do moštárny Stará Dáma

Vytvořeno 3.12.2007 8:39:26 | přečteno 2780x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load