Začíná hlasování v anketě Strom roku 2007

strom Jizerka

Prvním srpnem začíná hlasování v anketě Strom roku 2007. Anketu doprovází kampaň, ve které se hlasující mohou seznámit s dvanácti finalisty.

Kampaň potrvá do 11. října. "Od 1. srpna budou v prostorách pražského metra vylepeny plakáty s fotografiemi dvanácti finalistů. Zároveň poběží v metru, v kinech a ve vysílání regionálních televizních stanic animovaný spot," uvedla Klára Slámová z pořadatelské organizace Nadace Partnerství. Pořadatelé připravují také výstavu fotografií doplněnou o příběhy letošních nejsympatičtějších stromů. "Výstava bude instalována od 22. do 24. srpna na Mistrovství České republiky ve stromolezení v brněnském parku Lužánky a v září pak v knihovně Jiřího Mahena v Brně," dodala Slámová.
Svého favorita mohou lidé podpořit dárcovskými SMS zprávami ve tvaru DMS STROM1-12 (podle čísla finalisty) odeslanými na telefonní číslo 87777, pomocí hromadných hlasovacích archů, které je možné objednat na internetových stránkách www.stromzivota.cz, nebo prostřednictvím hlasovacích kuponů z některých novin a časopisů. Výsledky ankety budou vyhlášeny 20. října na Koncertu pro stromy. Vítězný strom bude odborně ošetřen zahradnickými specialisty a z výtěžku hlasování bude podpořena výsadba nových stromů.
Prahu v anketě reprezentují Sokolské lípy na Spořilově, které byly vysazeny v roce 1933 u příležitosti otevření nové sokolovny. Je to poprvé, kdy se do finále dostal zástupce z hlavního města.
Celostátní anketa Strom roku se koná pošesté. V loňském roce hlasovalo 51.000 lidí a celkově se vybralo 200.000 korun, za které Nadace Partnerství podpořila výsadbu sedmi alejí a stromořadí a rekonstrukci tří parků.
Generálním partnerem programu Strom života je společnost Skanska, která na něj v letošním roce věnuje 6,1 milionu korun. Hlavním partnerem ankety Strom roku je společnost Sitronics CZ, záštitu převzal ministr životního prostředí Martin Bursík.
Myšlenka pořádat anketu o nejsympatičtější strom vznikla v Brně v roce 2000 a navazovala na prvorepublikové aktivity okrašlovacích spolků a na aktivity regionálního sdružení Českého svazu ochránců přírody v Brně. Jedním z hlavních cílů akce je povzbudit zájem veřejnosti o stromy a životní prostředí ve svém okolí.

12 finalistů ankety Strom roku 2007:

1) Sokolské lípy na Spořilově - Praha
2) Lípa ve Staré Lysé - Středočeský kraj
3) Švandova lípa - Jihočeský kraj
4) Hrušeň v Hrachovištích - Jihočeský kraj
5) Lípy ze Sedliště - Plzeňský kraj
6) Školní buk - Liberecký kraj
7) Stolanský javor - Pardubický kraj
8) Prosetínský dub - Vysočina
9) Platan na Kociánce - Jihomoravský kraj
10) Stojanova lípa - Olomoucký kraj
11) Polomská lípa - Moravskoslezský kraj
12) Buk na Bařince - Zlínský kraj

Na stromy je možné se podívat na adrese: www.stromzivota.cz nebo http://aktualne.centrum.cz/priroda/clanek.phtml?id=478025

Vytvořeno 2.8.2007 7:52:01 | přečteno 1966x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load