Život včel v zimě

Člověk chová pro svůj užitek mnoho živočichů, ale pouze včely dosud „nezdomácněly“. Význam včel a včelařství je znám již velmi dlouho a pro člověka má využití včelích produktů velice dlouhou tradici.

Představují pro člověka opravdový poklad. Nezastupitelné místo mají včely jako výlučný opylovatel mnoha rostlinných druhů. Kdyby nebylo včel, vymizely by některé druhy, které jsou přímo závislé na toto opylovávání. Podstatou významu chovu včel je právě tato služba přírodě.
V případě zájmu o životě včel, včelařství a včelí produkty máte možnost podívat se na akci konanou v pátek 4. ledna 2008 ve Středisku volného času v Novém Městě.
Seznámíte se s problematikou včelařství, dozvíte se potřebné informace pro začínající včelaře. Zjistíte, co dělají včely v zimě, jak přezimují. Co je nejdůležitější, aby včely zimu zdárně přežily. Budete mít možnost prohlédnout si různé včelí produkty a zjistit jejich využití. Zkusíte si též rozebrat cvičný úl. Na závěr si budete moci vyrobit svou vlastní svíčku z pravého včelího vosku.

Pořádá Ekoporadna ORSEJ při Středisku volného času v Novém Městě pod Smrkem.

ikona souboruPozvánka na akci Život včel v zimě

Vytvořeno 12.12.2007 12:22:19 | přečteno 2122x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load