Zoologická zahrada Liberec hledá dobrovolníky

Po vzoru moderních evropských zoologických zahrad by chtěla i liberecká rozvíjet a využívat schopností lidí ze svého okolí, kteří by zde vykonávali dobrovolnickou službu. Mělo by jít o nadšence se zájmem o přírodu a o komunikaci s návštěvníky. Chceme zkrátka nabídnout standard zcela běžný jinde ve světě.

Podmínkou nejsou odborné znalosti ze zoologie, nepůjde v žádném případě o práci, kde by se dobrovolníci dostávali do přímého kontaktu se zvířaty. Ti které hledáme, by měli být v prvé řadě ochotni pomáhat a učit se.
Náplň dobrovolníka v zoologické zahradě je založena na principech prospěšnosti a dobrém pocitu z užitečné a smysluplné práce. Je určena zoopříznivcům od 15 let, omezením není vysoký věk ani tělesný handicap.
Dobrovolníci absolvují týdenní odpolední školení pro poskytování základního informačního servisu a naučí se základy komentování (krmení a výcvik zvířat). Počítá se s nimi jako s asistenty při různých zde konaných akcích, při průvodcovství po ZOO a zajišťování provozu „zooíčka“ hlavně po dobu prázdnin.
Pokud vás tyto informace zaujaly, podrobnosti včetně vstupního dotazníku naleznete na www.zooliberec.cz
První schůzka s těmi, kdo se o dobrovolnickou činnost v ZOO Liberec zajímají, proběhne 15. května od 16.00 hodin. Budova ředitelství zoologické zahrady je těsně před vstupem do ZOO. Kontaktní osobou je Mgr. Lena Pintnerová, marketing@zooliberec.cz, tel. 482 710 616

30. 4. 2007
Zuzana Šafaříková

Vytvořeno 2.5.2007 9:43:28 | přečteno 2315x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load