Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2019

!titul 2018 133 Daniel Cervan Upolinove rano

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2019. Je sestaven z nejkrásnějších snímků Jizerských hor, které do stejnojmenné soutěže zaslala padesátka milovníků tohoto pohoří. Kalendář je možné zakoupit na internetových stránkách nadace a v průběhu října také ve vybraných infocentrech Libereckého kraje. Výtěžek z jeho prodeje půjde na projekty pomáhající Jizerským horám. 

V březnu jsme vyhlásili již osmý ročník úspěšné fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky a sešly se opravdu nádherné snímky. Odborná porota to ani letos neměla vůbec jednoduché, ale jsem přesvědčen, že vybrali opravdu ty nejlepší z nich,“ říká Ondřej Petrovský, ředitel nadace. Krom fotografií, které se objeví v kalendáři, vybírala porota také 35 snímků, které se v úterý představily veřejnosti na vernisáži výstavy.

07 2018 006 Jiri Fejkl Oresnik pri zapadu slunce

Výstava bude v Centru Babylon k vidění až do konce října. Následně se postupně objeví v dalších obcích nejen Libereckého kraje a to až do září příštího roku. Kalendář bude možné objednávat na internetových stránkách nadace

www.nadaceivanadejmala.cz

nebo telefonicky (605 701 503) za cenu 300,- Kč. K dostání bude též na vybraných infocentrech, či přímo v kanceláři nadace (Matoušova 453/21, Liberec). Díky jeho prodeji se v minulosti podařilo vysázet desítky tisíc sazenic, zachránit rašeliniště, kterému hrozil zánik, opravit turistické stezky v Jizerských horách nebo vybudovat rybí přechod na řece Smědé. „Zájem lidí o kalendář mi dělá velikou radost, začínali jsme na 800 kusech a letos jsme jich nechali vyrobit již 1 600. Kalendář má tak nejen potěšit krásnými snímky Jizerských hor, ale zároveň jim i pomáhat,“ upozornil Petrovský.

Vytvořeno 1.10.2018 9:16:17 | přečteno 883x | tereza.pokorna
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load