Do práce na kole

Cílem kampaně je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne. Stačí jen vytvořit týmy o 2-5 lidech a během května pak co nejčastěji jezdit do práce „na vlastní pohon“. Zúčastnit mohou také běžci, chodci, vozíčkáři a jezdit lze i na koloběžkách, bruslích a longboardech.

do prace na koleKampaň "Do práce na kole" organizuje spolek Auto*Matve spolupráci s místním koordinátory. Pro Liberec a Jablonec nad Nisou je to spolek Cyklisté Liberecka a podporuje ji Liberecký kraj a Statutární město Jablonec nad Nisou.

Kampaň každoročně v květnu vyvrcholí týmovou soutěží ve spolupráci pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole.

Jak se zapojit?

  • ZAREGISTRUJTE SE - Vytvořte se svými kolegy 2 až 5členné týmy, zaregistrujte se a vytvořte si svůj webový profil na dopracenakole.cz. Za startovné získáte soutěžní triko z biobavlny, řadu slev a výhod, možnost vyhrát skvělé ceny a také dobrý pocit, že se podílíte na podpoře rozvoje cykloinfrastruktury ve svém městě.
  • JEZDĚTE - Celý květen jezděte  v soutěžním tričku do práce na (elektro)kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, choďte či běhejte.
  • ZAPISUJTE SI JÍZDY A SOUTĚŽTE - Své cesty si zapisujte na dopracenakole.cz nebo přes mobilní apku – automaticky tak soutěžíte v kategoriích Pravidelnost týmu a Výkonnost jednotlivce. Běžci, pro vás je tu kategorie RunCzech Během do práce. Nejste zrovna okresní přeborník? Nevadí, blýskněte se v disciplínách Cykloopatření nebo Weleda Kreativita. Na webu či v apce také uvidíte, jak jsou na tom ostatní.
  • VYHRAJTE CENY - V každém městě uspořádáme večírek s vyhlášením vítězů a předáním cen – nejlepší z vás si odnesou kola, koloběžky nebo vstupenky na kulturní a sportovní akce a možná i něco cennějšího – nové přátele. Vyhlašovat budeme i Cyklozaměstnavatele roku.
  • SPOLEČNĚ ZLEPŠUJME PODMÍNKY PRO CYKLISTY - Chcete udělat i něco konkrétního pro své město? Na základě vašich podnětů, které nám během soutěže můžete posílat v rámci soutěžní kategorie Cykloopatření, bude Auto*Mat ve spolupráci s lokálními organizacemi zlepšovat podmínky pro cyklistiku ve vašem městě.

Více info na www.dopracenakole.cz


 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load