Do práce na kole 2017

do prace na kole

Další ročník kampaně se rozjíždí. Na Liberecku a Jablonecku kampaň opět organizuje spolek Cyklisté Liberecka.

Kampaň „Do práce na kole 2017“ v Libereckém kraji vypukne v plném proudu v květnu.

"Chtěli bychom, aby si lidé uvědomovali, že kolo není jen volnočasová sportovní aktivita, ale i dopravní prostředek, kterým se lze každodenně dostávat do zaměstnání, škol a k jiným veřejným službám. Spolu s tím je nutná i tvorba pro cyklisty příjemného městského prostředí, zajištění jejich bezpečnosti a plynulosti jízdy. Proto jednáme s úřady, účastníme se kulatých stolů a snažíme se být u toho, když se o něčem rozhoduje. Už patnáctým rokem pořádáme cyklojízdu Libercem na kole, při níž upozorňujeme na problematická místa ve městě." uvádí na svých internetových stránkách Cyklisté Liberecka.

Kampaň každoročně v květnu vyvrcholí týmovou soutěží ve spolupráci pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. Stačí se zaregistrovat na webu dopracenakole.cz

Motto letošního ročníku zní: „Do práce na kole jezdí i profíci!“ a naznačuje, že na kole nemusejí jezdit jen sportovci, ale kdokoliv a z jakéhokoliv oboru. Tvářemi kampaně jsou břišní a hrudní chirurg prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., a také fyzioložka a biochemička prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. Oba jezdí po celý život pravidelně na kole a nic na tom nemění ani po sedmdesátce.

Slavnostní vyhodnocení, vyhlášení vítězů a předání cen proběhne ve čtvrtek 8. června před Libereckou radnicí.

Celou kampaň by nebylo možné uskutečnit bez podpory Libereckého kraje a Statutárního města Liberec.

Více info na www.dopracenakole.cz
Vytvořeno 6.4.2017 14:59:54 - aktualizováno 24.4.2017 14:39:36 | přečteno 937x | tereza.pokorna
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load