EKOpark

Primární myšlenkou projektu EKOParku je dostat rodiny s dětmi z nákupních center, kde tráví víkendy, do přírody, k nám do parku. Dlouhodobým cílem je vytvoření unikátního parku, který bude těsně navazovat na městskou cyklostezku a rozvíjet povědomí lidí o krajinné architektuře, tvorbě a vlivu prostředí na člověka. Příroda, ekopobyt, dokonalé sepětí s přírodou, aktivní odpočinek a relaxace, to vše bude hlavní prioritou EKOParku. 

EKOpark nabízí svým návštěvníkům široké spektrum, např. realaxační prvky určené pro ekopobyt v přírodě, přírodní ohniště, zóny pro grilování a piknik, místa pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, naučné přírodovědné stezky pro děti, interaktivní hmyzí hotely, čmelíny, hřbitov odpadků, kontaktní mini zoo, strašidelný domeček z větví, bukové bludiště, stezku pro chůzi na boso tzv. smyslový hmatový chodník, obří pískoviště, interaktivní javorový altánek plný dřevěných skládaček, venkovní prostor pro lukostřelbu, kuželky a mnoho dalšího...

Unikátností parku jsou dřevěné vyhlídkové rozhledny umístěné v „korunách stromů“. Laické i odborné veřejnosti nabízí jedinečnou možnost pozorování ptactva, přírody, ekosystému a života v parku z korun stromů, kam by se jinak obtížně dostávala. Vyhlídkové rozhledny nabízejí pro dobrodruhy i možnost přespání ve volné přírodě pod širým nebem.

Součástí parku je jedinečná OPEN STAGE uprostřed zeleně, která nabízí umělcům a dalším performerům možnost realizace jejich tvorby a snů. Celý prostor parku působí jako jeden velký amfiteátr, téměř odevšad je vidět na Open Stage. Svou oblibu si již dnes získává, jako tomu bylo v minulosti ve velmi oblíbeném dnes již nefunkčním „Lesním divadle“ v Liberci.

Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici crossfit/workoutové hřiště – venkovní posilovna pro procvičení celého těla. V průběhu sezony si dále můžete v EKOParku zasportovat i při organizovaných volnočasových aktivitách např.: lekce jógy, tai-chi s čajovým rituálem, cvičení maminek s kočárky, sebeobrana Kravmaga, tanec a další.

Kousek EKOParku si na památku můžete s sebou odnést díky kreativní dílničce, která podpoří vaši fantazii. Je určena pro dospělé a děti již od 2 let. Pracujeme zde výhradně s přírodním materiálem bez umělých pojiv. Děti mohou svým rodičům uvařit nejrůznější dobroty v naší blátivé kuchyni, která se stala v parku velkým hitem.

EKOPark je místem setkávání zaměřeným na ekologii, ekonomiku, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.
Prostor může díky svému neotřelému konceptu, své rozmanitosti pořádaných programů, vybavení a místu, využívat opravdu každý. Jak firmy pro svá školení tak ti, kteří si přijdou užít rodinné odpoledne, nebo sportovní aktivitu dle svých zájmů. Nabízí se prostor pro pořádání svateb, přednášek, workshopů, koncertů, divadelních představení, letních promítání, víkendových akcí, příměstských táborů, volnočasových aktivit, sportovních a vzdělávacích kurzů v přírodě.

Více info na http://ekoparkliberec.cz

 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load