Liberecký Ekopark nabízí zábavu i odpočinek v přírodě

ekopark

Ekopark v Liberci má po celé prázdniny připraven bohatý program, ale lze přijít i prostě jen tak.. na průzkum či odpočinek. Ekopark je přírodní oázou klidu uprostřed města. Ideální místo pro rodiny s dětmi, pro které je zde o prázdninách navíc připravena dobrodružná hra "Cesta EKOParkem za pokladem".

První volnočasový EKOPark Liberec dnes nabízí na zrevitalizovaném pozemku o rozloze cca 5000 m2 inspirativní prostředí pro aktivní i relaxační trávení volného času, a díky tomu zjistíte, že mobil, tablet a být neustále „online“ k životu vlastně nepotřebujete.

První etapa EKOParku nabízí mnoho originálních interaktivních přírodních prvků, které umožňují svým návštěvníkům široké spektrum aktivit.

Celý park je zároveň koncipován jako jedna velká „lesní kavárna“ s dostatkem míst na sezení. Každý si může vybrat to své místo ve skrytu lesa, kde si výtečnou kávu a občerstvení vychutná.

Volný čas OFFLINE není nuda

Hektičnost dnešního světa má prokazatelný negativní vliv na nejmladší generace, rodiny žijí v neuvěřitelně rychlém tempu, žáci a studenti jsou vedeni k podávání co nejlepších výsledků. Vidíme naléhavost situace odtrhnout mladší generace od virtuální reality a ukázat jim, že člověk je součástí přírody a hlavně jim představit, že volný čas offline není nuda.

Pro širokou veřejnost připravujeme v průběhu celé sezony různé akce, festivaly a nabídku dalších volnočasových aktivit jako je například rodinná dobrodružná stezka EKOParkem.

Rodinná dobrodružná hra „Cesta EKOParkem za pokladem“

Na vstupním teepee (pokladně) si zakupte herní plánek a ponořte se do příběhu o zachráněném lesním království. Cestou budete plnit jednotlivé úkoly a sbírat indicie. Jakmile z nasbíraných indicií rozluštíte podle šifry správné heslo, otevře se Vám truhla s opravdovým pokladem. Rodinnou hru Cesta EKOParkem za pokladem můžete o letních prázdninách hrát za příznivého počasí každý den od 10:00 do 19:00.

Kulturní relax v EKOParku

Součástí parku je jedinečná OPEN STAGE uprostřed zeleně, která nabízí umělcům a dalším vystupujícím možnost realizace jejich tvorby a snů. Celý prostor parku působí jako jeden velký amfiteátr, téměř odevšad je vidět na Open Stage. Svou oblibu si již dnes získává, jako tomu bylo v minulosti ve velmi oblíbeném a dnes již nefunkčním „Lesním divadle“ v Liberci. Prostor Open Stage je možné využívat pro pořádání neformálních nekomerčních setkání zcela zdarma.

Art relax v EKOParku

Cyklus akcí a workshopů pod názvem ART relax v EKOParku je projekt, jehož cílem je vdechnout umělecký a tvůrčí život venkovnímu prostoru, který nabízí První volnočasový EKOParku Liberec a ukázat lidem, jak je možné trávit volný čas bez potřeby online přístrojů. Další hlavní myšlenkou je naučit se aktivně relaxovat skrze umělecké činnosti.

Buď FIT s EKOParkem

Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici crossfit/workoutové hřiště – venkovní posilovna pro procvičení celého těla. V průběhu sezony si dále můžete v EKOParku zasportovat i při organizovaných volnočasových aktivitách např. lekce jógy, tai-chi s čajovým rituálem, cvičení maminek s kočárky, sebeobrana Kravmaga, tanec a další.

www.ekoparkliberec.cz

ekopark

Vytvořeno 9.8.2017 10:24:35 - aktualizováno 9.8.2017 10:33:54 | přečteno 804x | tereza.pokorna
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load