JDĚTE VEN

jdeteven

Zapojte se do nejzábavnější rodinné hry na světě. Pojďte si ven hrát! Osvětová kampaň vzdělávacího centra TEREZA určená rodičům dětí.

Ukazuje se, že (dříve) tak běžná věc, jako je kontakt s přírodou, má dalekosáhlé přínosy pro rozvoj dětské osobnosti – děti jsou zdravější, spokojenější a lépe se učí.

JDĚTE VEN je osvětový program vzdělávacího centra TEREZA, který vznikl v reakci na sílící trend posledních let, kdy děti tráví podstatně méně času venku. Našim cílem je podporovat rodiče, aby chodili s dětmi ven častěji, protože je to dobré pro jejich fyzické i psychické zdraví a v konečném důsledku i pro zdraví naší planety. Chceme dopřát dětem dostatek času na hru venku, v přírodě, ve skutečném světě. A proto rodičům nabízíme nápady a rady, co a jak s dětmi venku dělat, ale také výsledky nejnovějších vědeckých studií, které prokazují benefity kontaktu dětí s přírodou.

DENÍK DIVOČINY - inspirace pro rodiče s dětmi k výpravám do přírody

Deník divočiny má 12 dílů (pro každý měsíc jeden) a obsahuje pracovních listy s tipy, úkoly a tvůrčími nápady, které lákají děti ven do divočiny a motivují je ke zkoumání přírody ve svém blízkém okolí. Doporučený věk dětí je 3 - 10 let (3-6 let spolu s rodiči, 6-10 let samostatně).

Stáhnout ukázkový díl

Úkoly v deníku jsou jednoduché, chytlavé a berou ohled na různé typy dětí. Vyberte si, co by nejvíce vyhovovalo vám a vašim dětem. 
  • Deník divočinyVen chodíme rádi jen pozorovat  - v deníku najdete tipy čeho si všímat, co porovnávat, proč vyrazit třeba i v noci s baterkou.
  • Máme raději pořádnou akci venku - překonávejte s deníkem výzvy kam skočit, vylézt, nebo co prozkoumat na vlastní kůži.
  • My s dětmi milujeme vyrábět - těšte se na výrobu meteo přístrojů, jarní zahrádky, bahenní sopky, vlastní voňavky, slunečních hodin a mnohem víc.
  • Jsme tým malých dobrodruhů a přírodovědců - s určovacím klíčem pojmenujete stopy, budete pátrat po zvířatech, rostlinách i lišejnících. Zabavíte se při sledování a porovnávání venkovní teploty, délky dne, západu a východu slunce.... Budete taky pátrat po tom, co létá, barví, voní.
  • Nejvíc si užíváme venku pohodu, radost, uvolnění po náročných dnech - paráda, vychutnejte si s deníkem piknik, pozorování pupenů a korun stromů, zaposlouchejte se do zvuků přírody a zahrajte si veselé hry. Co třeba dešťové graffiti?
Více info na https://jdeteven.cz/cz
Vytvořeno 30.3.2017 10:53:54 - aktualizováno 30.3.2017 10:59:56 | přečteno 2554x | tereza.pokorna
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load