1. Malechovický filmový festival

Středisko ekologické výchovy Český ráj připravilo ve spolupráci se sdružením sousedů a přátel Malechovic akci s názvem „Svatováclavské sousedské setkání aneb První malechovický filmový festival.

Akce se konala v bývalé hospodě Na Písku v Malechovicích v Českém ráji. Zahájila ho a celým odpolednem a večerem provázela malechovická kronikářka paní Alena Pospíšilová. Festival se konal mimo jiné u příležitosti 80ti let trempingu v údolí Žehrovky a navštívilo jej více než 150 diváků, což je 10x více než mají Malechovice obyvatel.
Promítalo se celkem čtrnáct filmů s pestrým zaměřením: amatérské místopisné, profesionální dokumenty i záznamy z místních oslav a událostí. K těm posledním patřily filmy o obnovené pouti v Nepřívěci, malechovickém výročí 100 let železnice v roce 2006 nebo o novodobých vyskeřských masopustech.
Každý pořádný festival má svůj doprovodný program, proto i v Malechovicích měli návštěvníci možnost prohlédnout si výstavu o českorajských vesnicích, nebo poslouchat muziku Kamarádů táborové písně z Mladé Boleslavi. Stylové občerstvení zajišťovali libošovičtí myslivci.

 
Vytvořeno 8.10.2007 8:38:16 | přečteno 2112x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load