Cesta pohádkovým lesem 2007

Ekoporadna ORSEJ při Mateřském a dětském centru Maják v Tanvaldě by akci pořádanou v neděli 3. června 2007 mohla nazvat třeba "Cesta biocenózou lesních rostlin a živočichů a setkání s bytostmi z nereálného světa". Plakát s takovou informací by pravděpodobně nikoho nepřilákal a tak byla společná akce MDC Maják a ekoporadny ORSEJ nazvána tradičně "Cesta pohádkovým lesem".

Start i cíl byl v autokempu "Tanvaldská kotlina" a na trasu se vydalo asi 1100 dětí, ty menší v doprovodu rodičů nebo prarodičů. Na 12 stanovištích děti plnily lehké i náročnější úkoly. Dobrovolníci v pohádkových kostýmech si své role náležitě užívali. "Některé děti mě překvapily svými znalostmi" řekla baba kořenářka alias Dana Kadeřábková, která byla na stanovišti, kde se poznávaly bylinky .
Při plnění úkolů všem pořádně vyhládlo a tak v cíli přišla vhod bramborová polévka výtečné chuti. Za zdolání trasy a turistický výkon obdržel každý účastník diplom a keramickou medaili. Mezinárodní den dětí byl tedy i v Tanvaldě díky dobrovolníkům, pořadatelům a sponzorům náležitě oslaven.

 
Vytvořeno 6.6.2007 10:19:56 | přečteno 1586x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load