Cesta pohádkovým lesem

V neděli, 4.června 2006 pořádalo Mateřské a dětské centrum Maják v Tanvaldě Cestu pohádkovým lesem. Na přípravě této akce se podílely další organizace, např. SPMP Sluníčko Jablonec n.N., Sokol Tanvald, pomáhali studenti Gymnázia Tanvald, žáci Masarykovy ZŠ, členky červeného kříže a další dobrovolníci.

Patří jim velké poděkování. Tento rok poprvé byla tato tradiční akce pořádána v rámci projektu ORSEJ, podpořeném Evropským sociálním fondem a Ministerstvem životního prostředí České republiky.
Počasí, které je letos opravdu studené a deštivé, se nad námi slitovalo a ráno v 7 hodin přestalo pršet, vítr rozfoukal mraky a tím rozehnal i vrásky z čela všem pořádajícím a spolupořádajícím. Malí caparti i dítka školou povinná, rodiče a prarodiče se nenechali odradit zimou a vyrazili na trasu plnou pohádkových zastavení, kde museli plnit nejrůznější úkoly s tématikou přírody a tradičních řemesel. Na 12 stanovištích potkali např. kováře, Karkulku a vlka, draka a princeznu, vodníka, Perníkovou chaloupku, Budulínka a další. V cíli na všechny účastníky čekala tradiční bramboračka, na kterou se všichni těšili. Cestu pohádkovým lesem přišlo navštívit téměř 700 účastníků.

 
Vytvořeno 5.6.2006 10:40:47 | přečteno 1487x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load