Co víme o včelkách

Člověk chová pro svůj užitek mnoho živočichů, ale pouze včely dosud „nezdomácněly“. Význam včel a včelařství je znám již velmi dlouho a pro člověka má využití včelích produktů velice dlouhou tradici. Představují pro člověka opravdový poklad. Nezastupitelné místo mají včely jako výlučný opylovatel mnoha rostlinných druhů. Kdyby nebylo včel, vymizely by některé druhy, které jsou přímo závislé na toto opylovávání. Podstatou významu chovu včel je právě tato služba přírodě.

V případě zájmu o životě včel, včelařství a včelí produkty jsme měli možnost podívat se na akci konanou v pátek 15. června 2007 v prostorách Střediska volného času v Novém Městě.
Seznámili jsme se s důležitými informacemi o včelách a práci včelaře. Prohlédli si různé včelí produkty (med, vosk, propolis, jed ad.) a zjistili jejich využití. Podívali se, jak vypadá úl uvnitř. Povídali si o rolích v úle. Někteří měli také možnost vyzkoušet si včelařský oblek. Promítali a povídali jsme si též o Jizerských horách a jejich zajímavostech. Na závěr jsme si vyrobili svíčku z pravého včelího vosku.

Pořádala Ekoporadna ORSEJ při Středisku volného času v Novém Městě pod Smrkem.

 
Vytvořeno 18.6.2007 14:26:30 | přečteno 1565x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load