Den otevřených dveří v ekologickém středisku na Jizerce

V rámci Světového dne pro životní prostředí dne 5. června uspořádala ekoporadna Orsej při Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. „Den otevřených dveří“ ve svém nově zrekonstruovaném ekologickém středisku v překrásném prostředí osady Jizerka.

Dnes nejstarší stojící objekt na Jizerce č.p. 2 v blízkosti Staré pily přivítal v chladném počasí 51 zájemců z řad veřejnosti. Účastníci si prohlédli zázemí střediska, které od června letošního roku slouží ekovýchově. Dozvěděli se zajímavé informace o osadě Jizerka a o činnosti Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s., jako je například výsadba alejí, budování povalových chodníků, cyklostezek či stezek naučných. Někteří pak absolvovali naučnou stezku přes vrchol Bukovce, který je dominantou celé Jizerky. Po procházce v tuto roční dobu nezvyklé zimě (jen kolem 5 °C!) účastníci nepohrdli připraveným čajem.

Poděkování patří všem, kteří i přes nepřízeň počasí našli cestu na Jizerku. Těšíme se na setkání s návštěvníky Jizerských hor, kteří využijí nabídky našich programů připravených pro rok 2006 v rámci ekologické výchovy! Více na www.jizerka2.cz

 
Vytvořeno 6.6.2006 8:05:22 | přečteno 1326x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load