Den pro ekologii

Ve čtvrtek 14. června 2007 se v areálu Bredovského letohrádku u Jablonného v Podještědí odehrál už pátý ročník soutěžní a poznávací akce pro kolektivy mládeže. Na zahradě letohrádku a před budovou byla připravena 4 stanoviště ( Rok v životě včelstva, Exotické druhy hmyzu, Volně žijící druhy hmyzu v Lužických horách ), na kterých se po dávce poučení plnily nejrůznější úkoly. Porce adrenalinu se dávkovala při zdolávání nástrah na stanovišti „Pavoučí sítě.“

Akce se zúčastnily kolektivy z Jablonného v Podještědí, Stráže pod Ralskem, Mimoně, Cvikova, Nového Boru, Cvikova, Liberce a Hrádku nad Nisou s početným doprovodem dospělých. Rovněž mezi náhodnými návštěvníky letohrádku budily zejména exotické druhy hmyzu velkou pozornost. Vítězem soutěžního klání byl určitě každý zúčastněný. Pořádání akce zaštítil Liberecký kraj - resort rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky a na její organizaci se podílelo několik subjektů : Správa CHKO Lužické hory, ekoporadna ORSEJ při VMG Česká Lípa, Vlastivědné muzeum Česká Lípa, město Nový Bor a občanské sdružení Přátelé Lužických hor.

K úspěchu akce určitě hodně přispělo i krásné slunečné počasí a zúčastnilo se jí 135 soutěžících a další desítky návštěvníků a pedagogů.

Jiří Stránský, koordinátor ekoporadny ORSEJ při VMG Česká Lípa

 
Vytvořeno 18.6.2007 14:34:21 | přečteno 1631x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load