Den stromů 2007

V sobotu 20.10. 2007 proběhl v ekocentru v Oldřichově v Hájích Den stromů. Jeho cílem bylo připomenout veřejnosti význam stromů pro přírodu.

Proto byla většina připravených aktivit zaměřena právě na stromy. Děti se mohly naučit rozeznávat 5 druhů našich hlavních dřevin podle dřeva, vyrobit si pohankový polštářek ozdobený otisky listů, vyzkoušet si hod šiškou na cíl, vyrobit si hudební nástroj z přírodnin nebo vyluštit jednoduchý stromový kvíz. Dále bylo pro děti připraveno divadelní představení a tradiční svezení na koních.
Dne stromů se zúčastnili také partneři Suchopýru z Německa, kteří pro děti připravili aktivitu skládání puzzle ze dřeva a pro rodiče občerstvení v podobě uzených kaprů vlastní výroby.
Oslavy Dne stromů byly spojeny s otevřením nové budovy oldřichovského ekocentra, a tak měli návštěvníci možnost průvodcované prohlídky celého areálu.
Neodmyslitelnou součástí byla také výsadba stromků do lesa. I přes velmi studené a deštivo-sněhové počasí si jedličku do lesa přišlo vysadit 25 statečných lidí.
Celkem ekoden navštívilo 400 účastníků.


 
Vytvořeno 26.10.2007 7:21:26 | přečteno 1711x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load