Den Země aneb jarní ekoden v Jablonném v Podještědí

U příležitosti oslav svátku naší modré planety Dne Země se v Jablonném v Podještědí uskutečnil jarní ekoden již v pátek dne 20.4. 2007.

Pro širokou veřejnost si ho připravila ekoporadna ORSEJ při Společnosti pro Lužické hory ve spolupráci s MŠ Precioza.
Oslavu Dne Země jsme zahájili divadelním představením nazvaným „ Jarní pohádka s hastrmánkem, který děti učil třídit odpad . Dalším velmi poutavým vystoupením byla ukázka výcviku psů. Policisté poradili dětem, jak se bránit v případě napadení a jak by se nikdy k těmto zvířátkům neměly chovat. Dále byly připravena stanoviště, na kterých si děti i rodiče vyzkoušeli zvukové pexeso, hmatový sáček, třídění odpadů a stavění didaktických puzzlí. V řadě tvůrčích dílniček děti vyráběly indiánské přívěšky, lapače snů, zvířátka z hlíny, kytičky z pet lahví a veselé kolíčky z papíru. Největší zájem byl o výrobu vlastních obrázků na zeď, při které si děti nejdříve samy vyrobily hezký obrázek a poté ozdobily přírodninami dřevěný rámeček. Co kus to originál a všichni si odnášeli domů nejen hezké dekorace, ale i dobrý pocit z krásně prožitého dne.
„Cílem ekodnů je přiblížit dětem i široké veřejnosti téma ochrany životního prostředí nenásilnou formou pomocí her, úkolů, tvůrčích dílniček či pohádek. Slunečné počasí nám přálo a akce se zúčastnilo přes 300 lidí.
Dík patří Policii ČR Okresní ředitelství - Skupině služ. kynologie v České Lípě, která nám zajistila ukázky výcviků psů během dne

S. Čejpová
koordinátor Ekoporadny ORSEJ


 
Vytvořeno 24.4.2007 7:57:23 | přečteno 1612x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load