Den Země v České Lípě

Sobota 21. dubna 2007 byla letos termínem jedné z hlavních ekologických akcí pro Českolipsko - ; na krásné klášterní zahradě se slavil Den Země. Pořadatelé z ekoporadny ORSEJ a Domu dětí a mládeže Libertin pečlivě připravili řadu tvůrčích a prožitkových aktivit doslova pro každého návštěvníka.

A proto si každý mohl vyrobit vkusné a praktické magnetky z ručního papíru, pokusit se o vlastní keramický výtvor z ruky nebo z kruhu, nakreslit a vystřihnout zvířátko a mnoho dalších věcí. Bylinkovou část zahrady okrášlila výstava s motivem nového průvodce klášterní zahradou, růžovou zahradu zase ozdobily „ekologické plakáty“ z tvorby studentů obchodní akademie. Protože mottem dne bylo putování za zvířaty, mohli návštěvníci nahlédnout na práci stanic pro odložené a hendikepované živočichy a podiskutovat si s jejich vedoucími, seznámit se s několika hospodářskými zvířaty, prohlédnout si přepravní klece a schrány, označovací kleště a vyzkoušet si dojení. Stovky návštěvníků si nenechaly ujít příležitost naposledy navštívil populární výstavu „Svět pod našima nohama.“
Vystoupení zájmových kroužků z DDM Libertin spolu s živou hudbou skupiny Cínovci bylo tou správnou tečkou za vydařenou akcí. Jen pro zajímavost, vystoupení v amfiteátru sledovalo více než 270 spokojených diváků. Celkový denní počet návštěvníků akce dosáhl číslovky 700.

Jiří Stránský, koordinátor ekoporadny ORSEJ při VMG Česká Lípa

 
Vytvořeno 23.4.2007 16:19:55 | přečteno 1491x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load