Den Země v Jablonci nad Nisou

V pátek 20.4 2007 se v Tyršových sadech konaly letos již popáté tradiční oslavy Dne Země.

Od 10:00 do 18:00 bylo v prostorách parku pro širokou veřejnost připraveno přes 20 stánků s nejrůznějšími aktivitami týkajícími se životního prostředí.
Během dopoledne byl park plný dětí z Mateřských škol, kteří si s chutí vyzkoušeli všechny aktivity, později dorazily i školní kolektivy. Odpoledne přicházeli hlavně rodiče s dětmi ale i dospělí.
Z nejvíce navštěvovaných aktivit jmenujme například stanoviště Vytiskni si sluníčko, kde se účastníci naučili techniku linoryt a zkusili si vyrobit obrázky s různými přírodními motivy.
Velký úspěch měl stejně jako loni sokolník pan Straka, který se svými opeřenými svěřenci předváděl zajímavé kousky. Velmi oblíbené bylo také stanoviště nazvané Bobíkovy hrátky, které pro páteční oslavy připravilo Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec. Mimoto si účastníci mohli také například vyrobit píšťalku, vyzkoušet si svou zručnost při tzv. Vodní štafetě a mnoho dalších aktivit.
Celým dnem nás provázelo trio Berušky, které bylo bohužel díky náhlému onemocnění houslistky oslabeno na pouhé duo. Přesto si děvčata vedla skvěle a hrála až do konce. K doprovodnému programu dne přispěl i turnovský loutkový soubor Čmukaři se svými Dračími pohádkami.
Oslavy Dne Země byly i letos úspěšné a přestože teploty nebyly zrovna tropické, zavítala do Tyršových sadů téměř tisícovka návštěvníků.


 
Vytvořeno 23.4.2007 16:10:32 | přečteno 1403x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load