Den Země v Novém Městě pod Smrkem

Oslava Dne Země se uskutečnila na náměstí v Novém Městě pod Smrkem. Hlavní náplní byl jarmark s hračkami ze dřeva, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet, jak se tyto hračky soustruží. Šperky z kamenů, drátků, u stánku s mincemi bylo možno si minci sami vyrazit.

Dále byly k vidění textilní hračky ad. V dílničkách si mohli účastníci vyrobit například korálky z odpadového papíru, prstové loutky, medovou svíčku, naaranžovat kytici nebo dekoraci ze sušených kytiček či kelímek s korálkem na házení. Připraveny byly hry s ekologickou tematikou - skládání obrázků se zvířaty, poznávání přírodnin po hmatu, určování rostlinek, skládání potravního řetězce, koloběhu látek v přírodě, chytání rybek, třídění odpadu aj. Menší návštěvníci se mohli svést na koníku Merlinovi a ti ještě menší pak měli vyhrazené místo s klouzačkami a prolézačkami z Mami klubu. Také byla možnost zkusit si kráčet na chůdách.
Přijelo za námi i divadlo „Rolnička“ z Liberce se svým nafukovacím dráčkem s programem o ročních obdobích, jak rostou kytičky a jak to v přírodě „chodí“
V budově místní knihovny byla připravena výstavka ručních prací členek Senior klubu v Novém Městě pod vedením Jarmily Bondarové. U stánku Ekoporadny byly k dispozici materiály nejen k projektu ORSEJ. Celkem se této akce zúčastnilo cca 800 až 900 lidiček.

Pořádala Ekoporadna ORSEJ při Středisku volného času v Novém Městě pod Smrkem. 
Vytvořeno 25.4.2007 12:10:28 | přečteno 1521x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load