Den Země v Tyršových sadech v Jablonci nad Nisou

Dne 21.4.2006 proběhly v Tyršových sadech v Jablonci nad Nisou oslavy Dne Země. Na přípravě této akce se podílel Dům dětí a mládeže Vikýř v Jablonci nad Nisou za pomoci dalších organizací jako např. Suchopýr a Střevlík z Oldřichova v Hájích, DDM Nové Město pod Smrkem nebo přírodovědný kroužek Netopýři. Velký dík patří také dobrovolníkům, kteří velmi ochotně vypomáhali, kde se dalo. Tento rok poprvé byla tato tradiční akce pořádána v rámci projektu Orsej podpořeném Evropským sociálním fondem a Ministerstvem životního prostředí České republiky.

V areálu sadů bylo pro účastníky připraveno 25 stanovišť s různými úkoly s tématikou přírody a životního prostředí. Každý si mohl například vyzkoušet, jak se vyrábí svíčka z pravého včelího vosku, otestovat si své znalosti v přírodovědném kvízu, vyrobit si obrázek z pilin, obdivovat se umění sokolníka a mnoho dalšího. Úspěch měla i tombola, kde mohli úspěšní výherci získat cenu od společnosti Eko-kom.
O příjemnou atmosféru se postaralo dívčí trio Berušky, které s neuvěřitelnou vytrvalostí hrálo celý den a dokázalo roztančit malé i větší.
Pro děti byla připravena loutková pohádka v podání Jaroslava Ipsera z turnovského souboru Čmukaři.
K celkovému dojmu z letošního Dne Země přispělo i překrásné počasí s téměř letními teplotami.
Oslav dne Země v Jablonci nad Nisou se letos zúčastnil rekordní počet návštěvníků - cca 900 ( 741 - položeno odevzdanými kartičkami do tomboly + cca 160 dalších ).

 
Vytvořeno 5.5.2006 13:48:30 | přečteno 1627x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load