Evropský den parků na Věžáku

Sobota 27. května v Ekocentru Věžák byla věnována oslavě Evropského dne parků. Bohatý program pro veřejnost připravilo Středisko ekologické výchovy Český ráj ve spolupráci se Správou CHKO Český ráj.

Již v 6 hodin ráno se sešlo okolo 8 nadšenců, které v doprovodu RNDr. Zdeňka Mrkáčka podnikli zoologickou vycházku Podtroseckými údolími. V 9 hodin se naopak v ekocentru sešli příznivci bylinek. Pod vedením Ing. Zdeňky Nikodémové z firmy Planta naturalis, která působí v Markvarticích u Sobotky, jsme se vydali do okolních luk poznávat bylinky. Protože pršelo a bylo tak vše mokré, brzy jsme se vrátili do ekocentra. Tam pro nás měla Ing. Nikodémová připravenou ochutnávku čajů z různých bylinek, které vypěstovala v Markvarticích.
Ve 14 hodin pokračoval program zahájením nové výstavy - Vesnice Českého ráje. Výstava byla připravena ve spolupráci Správy CHKO Český ráj a ZO ČSOP Křižánky. Autorem výstavy je Ing. Lukáš Bílek.
V 15 hodin navazoval další významný okamžik - a to křest sborníku Pískovcový fenomén Českého ráje, který pro Správu CHKO Český ráj vydala ZO ČSOP Křižánky. Sborník za asistence RNDr. Lenky Šoltysové, vedoucí Správy CHKO Český ráj a Petra Jenče pokřtili ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě Ing. Zdeněk Vitáček a Martina Pokorná, zastupitelka Libereckého kraje.
Zbytek odpoledne účastníci strávili diskusí u ohně s Martinou Pokornou a Petrem Pávkem, starostou z Jindřichovic pod Smrkem. Tématem byla plánovaná výstavba R35 a zastavování krajiny Českého ráje. Během celého dne se v ekocentru vystřídalo přibližně 70 návštěvníků.

 
Vytvořeno 29.5.2006 13:33:37 | přečteno 1399x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load