Exkurse do Stanice pro handicapované živočichy v Libštátě

V sobotu 24. března uspořádalo Středisko ekologické výchovy Český ráj exkursi do stanice pro handicapované živočichy v Libštátě. Stanice v Libštátě je od roku 1999 zařazena do Národní sítě stanic pro handicapované živočichy.

Během exkurse si její účastníci měli možnost podrobně si prohlédnou celou stanici i všechny její obyvatele. Stanice je v provozu již téměř třicet let. V letech 1992 - 2001 fungovala pod záštitou Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, v roce 2002 přešla pod správu Českého svazu ochránců přírody.
Ve stanici nacházejí útočiště zraněná nebo jiným způsobem handicapovaná zvířata volně žijících druhů. Nejčastěji jsou to opuštěná mláďata a poranění ptáci, ale najdete tu i například daňka, ježky, pštrosy nebo želvy. Z kapacitních i ekonomických důvodů stanice nepřijímá psy a kočky. V loňském roce prošlo stanicí několik téměř tři stovky živočichů. V současné době je zde 81 zvířat. Venkovní prostory zahrnují 12 menších voliér, dvě větší a jednu "adaptační" voliéru, dále 3 ohrady pro spárkatou zvěř, uvnitř domu jsou prostory pro přezimování čápů, klece pro drobná zvířata a přípravna krmiv.
Exkurse do Libštátu se zúčastnilo 12 lidí.

Simona Jašová


 
Vytvořeno 27.3.2007 9:33:26 | přečteno 1361x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load