Geopark Český ráj - šance pro náš region

Středeční večer 10. ledna v jičínské Knihovně Václava Čtvrtka byl věnován Geoparkparku Český ráj. Bohatý program pro veřejnost připravila Ekoporadna ORSEJ při Středisku ekologické výchovy Český ráj ve spolupráci s jičínskou knihovnou.

Vernisáží výstavy Geopark Český ráj - šance pro náš region tak v novém roce pokračuje stejnojmenné výstavní turné, které putuje po jednotlivých obcích geoparku.
Celým večerem provázela Alena Pospíšilová. Jeho první část byla věnována CHKO Český ráj, nejstarší chráněné krajinné oblasti u nás. Padesátka účastníků shlédla film Český ráj - ráj v srdci Čech, který se tak po čtyřech letech od premiéry vrátil opět do Jičína. Druhá část patřila besedě. S jičínskou veřejností diskutovali vedoucí Správy CHKO Český ráj RNDr. Lenka Šoltysová a geolog turnovského Muzea Českého ráje RNDr. Tomáš Řídkošil. Kromě geoparku byly tématem diskuse i obecná problematika ochrany přírody a krajiny Českého ráje, nedávná nominace skalních měst Českého ráje na seznam světového dedictví UNESCO i ohrožení Českého ráje výstavbou čtyřproudé rychlostní silnice R35

 
Vytvořeno 15.1.2007 10:25:25 | přečteno 1782x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load