Jak ušetřit a využít vlastních bioodpadů

Ekoporadna ORSEJ při Společnosti pro Lužické hory v Jablonném v Podještědí měla připravenou na čtvrteční podvečer 22.3. 2007 přednášku na téma: Jak ušetřit a využít vlastních bioodpadů ve městech i na vesnicích.

Dozvěděli jsme se vše o správném kompostování a mnoho dalších informací např. o biosáčcích na psí výkaly, o domácích kompostárničkách, které mohou mít zapálení jedinci i v kuchyni , ale i o tom , že se vyrábí např. propisovací tužky , jídelní sady na rychlé občerstvení,které lze dát do kompostu a ony se zhruba za 60 dní rozloží .

A pro ty z Vás, kdo máte zájem dozvědět se něco víc o biodpadech…………..

Co patří do bioodpadu z domácnosti?
Živočišné zbytky - jako maso, kůže, kosti, exkrementy masožravých zvířat a další živočišný odpad lze kompostovat. Vždy by měla proběhnout tzv. hygienizace, která zajistí usmrcení původců chorob. Na možnosti ukládání živočišných zbytků do sběrných nádob na bioodpad se informujte na vašem Místním úřadu nebo u vaší svozové společnosti.


Pokud nemáte možnost doma kompostovat a není u vás zaveden separovaný sběr bioodpadu, dotazujte se po jeho zavedení na Odboru životního prostředí svého Místního úřadu.

S. Čejpová
Spol.pro Luž.hory


 
Vytvořeno 27.3.2007 8:54:32 | přečteno 1958x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load