Jarní prázdniny s ekovýchovou

V DDM v Nové Městě pod Smrkem se uskutečnila první akce ekoporadny zřízené v rámci projektu Regionální systém environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Libereckého kraje, který byl podpořen z Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů spolufinancovaného ze státního rozpočtu (ČR) a Evropského sociálního fondu v ČR.

Po oba dny se děti účastnily jak ekovýchovného programu, tak si také v druhé části mohly pro sebe vytvořit, převážně z odpadního materiálu, drobné výrobky (myšku z prádelního kolíčku, ozdobu z vlnité lepenky).
První den proběhlo seznámení dětí s nově vybavenou poradnou, objasnění s čím se bude poradna zabývat. Děti se také vzájemně představily a vytvořily si jmenovky.
Pro zjištění jejich vztahu k přírodě a třídění odpadu vyplnily krátký anketní dotazník. Zpestřením bylo přiřazení sběrového odpadu ke správným kontejnerům pomocí cestiček bludiště. Po této přípravě se děti pustily do praktického roztřídění nashromážděného odpadu. Zhodnotily také další možnosti využití těchto surovin pro vytvoření různých technik, se kterými se mnozí žáci již seznámili ve Výtvarné dílně Ivony Špálové.
Druhý den jsme s dětmi objasňovaly problematiku nadměrného čerpání přírodních zdrojů, životních podmínek různých druhů rostlin a živočichů. Zopakovaly si třídění odpadů pomocí zábavného pexesa Eko-komu.
Jako odměnu za správné třídění a pozitivní přístup k přírodě si každé dítě první den mohlo vybrat jeden plakát a druhý den jednu z vyřazených knížek knihovny DDM.
O tom, že se dětem akce líbila, svědčí i to, že z 12 dětí, které přišly první den, se jich v druhém programu ukázalo znovu 9.

Bc. Petra Zíková

Vytvořeno 17.3.2006 14:29:13 | přečteno 1559x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load