Jarní síla bylin aneb setkání s bylinkářem Pavlem Váňou

Ve čtvrteční podvečer dne 5.4.07 jsme přivítali v Jablonném v Podještědí v ekoporadně ORSEJ při Společnosti pro Lužické hory uznávaného bylinkáře pana Pavla Váňu.

Jednalo se již o druhé setkání, při kterém většina přítomných žasla při zjištění , že není byliny, která by nedokázala pomoci na nějaký neduh.Dozvěděli jsme se , že i velice vážné nemoci se dají, samozřejmě pod kontrolou lékařů, léčit bylinami, ať už se jedná o cukrovku, nebo o cysty na plicích u nenarozeného dítěte, ale i leukémii nebo svalové ochabnutí pohybového ústrojí. Je jisté, že tyto léčby nejsou krátkodobé a jsou i náročné na přípravu bylin.
O tom, že pan Váňa má opravdu dobré výsledky nás ujistili mnozí návštěvníci, kteří mu přišli poděkovat, že jim pomohl k uzdravení a ke zkvalitnění života.
Pro veliký zájem o toto téma, jsme se s bylinkářem Váňou domluvili, že v září se u nás ekoporadně ORSEJ v Jablonném v Podještědí uskuteční výstava léčivých bylin a spojená s jeho přednáškou.
Pokud jste nemohli naši besedu s tímto předním bylinkářem navštívit nyní , můžete si to naplánovat na září. Bližší informace najdete na www.ekovychovalk.cz nebo www.luzhory.ic.cz a v denním tisku.

Simona Čejpová
Koordinátor Ekoporadny ORSEJ


 
Vytvořeno 10.4.2007 9:22:33 | přečteno 4339x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load