Krajský ekoden pro rodiče a děti zavítal do Jablonného v Podještědí

Další z krajských ekodnů pro děti i rodiče se konal v sobotu 16. října v areálu Mateřské školy Studánka v Jablonném v Podještědí.

Byla připravena stanoviště, na kterých si děti a rodiče mohli vyzkoušet zvukové pexeso, poznávaní rostlin, stromů a jejich plodů, mohli si vyrobit kachle s motivy zvířátek či náramky z dřevěných korálků… Příjemnou atmosféru ekodne doplnila ochutnávka bylinkových čajů a pro nejmenší děti pohádka souboru Rolnička „Dračí pohádka.“
„Cílem krajských ekodnů je přiblížit dětem i široké veřejnosti téma ochrany životního prostředí nenásilnou formou pomocí her, úkolů, tvůrčích dílniček či pohádek. Přestože se ekoden konal v Jablonném v Podještědí poprvé a počasí nebylo zrovna ideální, můžeme být velmi spokojeni s návštěvností. Akce se zúčastnilo 158 dětí a přibližně stejný počet rodičů,“ řekl k akci Radim Zika, náměstek hejtmana Libereckého kraje, jehož resort rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky akci připravil ve spolupráci se Společností pro Lužické hory.
Vzhledem k tomu, že tento ekoden byl připraven v rámci dvouletého projektu „Regionální systém environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Libereckého kraje“, budou následovat další obdobně zaměřené akce, nejen pro děti a mládež, ale i širokou veřejnost. Aktuální informace o připravovaných akcí v celém Libereckém kraji naleznou zájemci na stránkách www.ekovychovalk.cz.
Projekt je podpořen z Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů spolufinancovaného ze státního rozpočtu ČR (MŽP ČR) a Evropského sociálního fondu v ČR.

 
Vytvořeno 20.9.2006 8:36:45 | přečteno 1221x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load