Markvartický kapřík ll.

V Ekoporadně ORSEJ při Společnosti pro Luž. hory v Jablonném v Podještědí byla ukončena výtvarná soutěž nazvaná Markvartický kapřík , jejíž cílem bylo nejen výtvarničení, ale i osvěta proti vypouštění vánočních kaprů zpět do rybníků.

Do soutěže děti nosily kapříky vyrobené z různých materiálů a v rozmanitém provedení. Někdo udělal jenom kapříka, jiný zase ztvárnil celý Markvartický rybník . Děti k tvoření nejvíce používaly různé druhy papírů, ale nezalekly ani keramiky, látky nebo slaného těsta.
Vyvrcholením této soutěže byla příprava štědrovečerní večeře pro lesní zvěř, právě u zmiňovaného Markvartického rybníka.
Pro zvířátka jsme měli připravenou bohatou hostinu z čerstvé zeleniny i suchého pečiva, které jsme za zpěvu vánočních koled věšeli na stromečky. Paradoxem bylo, že děti které se zúčastnily, ač byly po svačině se pustily do ochutnávky připraveného zelí , jablíček i suchých rohlíků. A opravdu jim chutnalo, tak doufejme, že chutnalo i srnkám a ostatním zvířátkům. Akce se zúčastnilo 25 lidí.

 
Vytvořeno 7.1.2008 9:01:59 | přečteno 3630x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load