Mladý člověk a ekologie

V sobotu 23.7. proběhl celodenní seminář Mladý člověk a ekologie zaměřený na vztahy člověka k člověku, člověka k ekologii. Motivace a sebereflexe vedla k poznání svého já a poznávání přírodních zajímavostí, které nás obklopují.

Všechno souvisí se vším a všechno má své zákonitosti. Tak znělo motto semináře. Modelové situace dokázaly účastníky přimět k přemýšlení, diskuse probíhaly v duchu otevřené debaty o problémech které je tíží, odpadový papír jim přinesl uvolnění a v oblasti terénních aktivit jak přežít měli možnost využít svých schopností a možností.
Akce probíhala na zahradě DDM, v budově DDM, v prostorách Ekoporadny Orsej a v terénu na Jindřichovickém hřebenu. Účastníci se ve třech skupinách měli možnost seznámit se s odpadovým papírem a jeho tvořivým využitím, vyzkoušet si terénní hry v přírodě a poznat život některých živočichů volně žijících v lesních porostech.
Součástí semináře byla i prezentace činnosti Ekoporadny Orsej, prohlídka výstavy výrobků z odpadového papíru a shlédnutí dvou prezentací Papírové děti a Papírová aristokracie.
Akce byla časově náročná jak pro účastníky, tak pro lektory. Obsahově splňovala očekávání všech zúčastněných. Akci pořádala Ekoporadna Orsej při Středisku volného času v Novém Městě pod Smrkem.

 
Vytvořeno 28.6.2007 12:53:00 | přečteno 1850x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load