Neobvyklá procházka po Zeleném vrchu

Dne 12. května proběhla další akce pro veřejnost města Cvikov, kterou jsme přezvali „výlet do paměti krajiny.“

Vystoupali jsme po vlhkých loukách na západní úbočí vrchu, kde sami účastníci nalézali mezníky lesních oddělení, které zde překvapivě přežily několik století. Dávku adrenalinu jsme si vybrali při překonávání pokácených stromů. Volným tempem jsme dorazili na „Uhlířský kámen,“ který je ozdoben pamětní deskou Fridricha Schillera. Zazněly zde ukázky z jeho díla - Óda na radost a připomněli jsme si, že 9. květen byl vyhlášen Dnem Evropy - možná i kvůli výročí Schillerova úmrtí v roce 1805. Na skále asi poprvé v historii zazněl zvuk dud, na které zahrál Michal Stránský. Po kratičké zastávce u bývalé restaurace jsme sestoupili na vlhké horské louky, v současnosti ohrožené nevhodným územním plánováním ( výstavba rodinných domů ) a nájezdy motokrosařů.

Plánování dalších akcí a odpovědi na nejrůznější dotazy vyplnily závěr akce. Na výlet šlo celkem 10 lidí a jeden pes a byla hodnocena velmi kladně.

Akci navrhl, s pomocí dalších realizoval a hodnocení zpracoval Mgr. Jiří Stránský, koordinátor ekoporadny ORSEJ v Jablonném v Podještědí.

 
Vytvořeno 7.6.2006 9:00:09 | přečteno 1344x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load