Nulový odpad - ; jen vize ?

Ve středu 24. ledna 2007 se v přednáškové síni Základní školy Bohumila Hynka ve Cvikově sešli lidé, kterým není lhostejný stav našeho životního prostředí a zvláště pak problém rostoucího množství odpadu, který se stává noční můrou zodpovědných lidí.

Prezentace se zaměřila na předcházení vzniku odpadu a zejména na osvětlení úspěšných projektů z blízkých měst a obcí v Čechách a v Německu. Mnoho dotazů mířilo na závazky plynoucí z Asociačních dohod o přístupu k EU ( např. povinnost recyklovat 50% komunálního odpadu v horizontu roku 2010 ) a na zkušenosti s komunitním kompostováním. V naší oblasti byl v nedávné minulosti nezákonně ukládán odpad německého původu, i o této problematice se hodně hovořilo.

Další část akce se zaměřila na představení jednotlivých firem, které vyrábějí své produkty z recyklovaných materiálů se zdůrazněním na místní sféru ( např. ENROLL Nová Ves a Papírny Bělá ). Zájemci obdrželi jednoduchý seznam těchto zpracovatelských firem s kontakty.

Organizátory potěšilo, že přes probíhající sněhovou vánici na akci přišlo 10 zájemců, kteří zastupovali obce Cvikov, Kunratice, Mařenice a Chrastava a jejich hodnocení bylo pozitivní.

Jiří Stránský, koordinátor ekoporadny ORSEJ při VMG Česká Lípaikona souboruSeznam odběratelů separovaného odpadu

 
Vytvořeno 25.1.2007 10:50:22 | přečteno 1583x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load