Orsejácké putování do Pekla

V SOBOTU DNE 31.3 2007 SE EKOPORADNA ORSEJ při Společnosti pro Lužické hory vypravila do Pekla. A nešlo se do ledajakého pekla. Vydali jsme se do Pekla nacházejícího se mezi obcí Zahrádky a městem Česká Lípa.

Tato unikátní lokalita byla roku 1967 vyhlášena chráněným územím. Je asi 4 km dlouhé a cesta jím vede podél Robečského potoka. Cestu lemují vysoké pískovcové skály, které místy tvoří svislé stěny. Toto údolí je velice malebné a známé především hojným výskytem jarní květeny - bledulí , petrklíčů a ďáblíků. I cestu s námi podnikli ďáblíci, kteří nejen soutěžili ve znalostech o jarních kytičkách , ale vyřádili se i při příznačně nazvané hře - čertovi ocásky. Nejmladší ďáblici , která s námi tuto cestu podnikala, někdy i po čtyřech bylo necelých 18 měsíců. Zážitkem pro děti i dospělé bylo setkání s rybářem , který líčil jaké úlovky lze v místním potoce chytit. Kapr , kterého tam zrovna ulovil měřil 68 cm.
Všichni přítomní se shodli, že počasí nám maximálně přálo a krásně jsme strávili sobotní den. A myslím , že to určitě nebyla poslední vycházka do Pekla, neboť přítomní, kteří se chtějí zúčastnit naší fotosoutěže nazvané „ Po stopách Lužické ho kamene“ tam objevili mnoho inspirací.

Simona Čejpová
Koordinátor ekoporadny ORSEJ

 
Vytvořeno 5.4.2007 11:09:52 | přečteno 1430x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load