Oslavy Dne zvířat v Oldřichově se vydařily

Příjemná atmosféra zavládla v sobotu v oldřichovském ekocentru. Oslavy Dne zvířat tam přilákaly na 400 návštěvníků. Pro děti byly připraveny aktivity, hry a kvízy na téma zvířata.

Pro milovníky psů všeho věku pak soutěž Miss pes Libereckého kraje 2006. Klání se zúčastnilo 18 malých i velkých soutěžících se psy různých ras i velkostí. Nehodnotil se pouze vzhled psa, ale i jeho dovednosti a souhra s člověkem. Vítězný pohár si odvezla soutěžící z Hrádku nad Nisou.

„Cílem akce bylo seznámit návštěvníky s prací útulků a stanic pro handicapované živočichy. Druhá část Dne zvířat proběhne ve středu 4. října od 10.00 hod. do 16.00 hod. ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě,“ přiblížil obsah a další průběh oslav náměstek hejtmana Libereckého kraje zodpovědný za životní prostředí Radim Zika, který převzal nad konáním záštitu.

Akce byla připravena v rámci krajského projektu Regionální systém environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Libereckého kraje, který byl podpořen z Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů spolufinancovaného ze státního rozpočtu ČR (MŽP) a Evropského sociálního fondu v ČR.

Vytvořeno 2.10.2006 15:12:50 | přečteno 1333x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load