Papírové hrátky na Královce

Ekoporadna ORSEJ při Mateřském a dětském centru v Tanvaldě pořádala v pátek 9. března v rámci kampaně „Šetrné papírování“ akci nazvanou „Papírové hrátky“.

Uskutečnila se v prostorách chaty Královka v Bedřichově a byla určena dětem a rodičům z mateřského centra Mateřídouška Hejnice a dětem z Dětského domova ve Frýdlantě, kteří zde trávili jarní prázdniny.

Úvodem jsme přítomné seznámily s naší kampaní „Šetrné papírování“ a stručně vysvětlily důležitost recyklace papíru. Následovala tvůrčí dílna, kde jsme při práci využívali nejrůznější papírový odpad. Bylo možné si vybrat z několika témat: velikonoční motivy, hračky, tužkovníky, upomínkovníky, zvířátka, obrázky se znameními zvěrokruhu ad. Na jejich výrobu jsme použili odpad z kartonážky v Desné, roličky od toaletního papíru, krabice a krabičky od potravin.Všem se nápady líbily a s chutí se pustili do práce. Vzhledem k stísněným prostorám a velkému počtu účastníků (téměř 50) byla práce organizačně náročná. Většina dětí si chtěla vyrobit téměř vše. Postupně se situace zklidnila a každý podlehl kreativní atmosféře. Radost ze svých výrobků měli i „tety“ z DD a rodiče z MC. Dostaly jsme od nich velkou pochvalu a byly jsme dotazovány na možnost další spolupráce. Přestože bylo na Královce ještě dost sněhu, naše návštěva se stala jarní inspirací také pro některé turisty ubytované v chatě, kteří se do našich „Papírových hrátek“ s chutí zapojili.

Dana Hariková a Libuše Novotná
Ekoporadna ORSEJ v Tanvaldě

 
Vytvořeno 12.3.2007 11:54:48 | přečteno 1520x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load