Podzimní Mimeko 2007

11. ročník ekologické soutěže pro děti a mládež z Mimoně - ; Podzimní Mimeko 2007 opět pořádal v rámci projektu Orsej 6. oddíl vodních skautek Korál a skautský přístav Ralsko Mimoň ve spolupráci s DDM Vážka Mimoň.

Kromě tradičního Mimeka, tedy úklidu města a sbírání odpadků v časovém intervalu, probíhala souběžně ekologicky a přírodovědně zaměřená znalostně dovednostní soutěž, která byla pak součástí vyhlášení celého Mimeka. V této soutěži musely děti prokázat, že jsou schopné a ochotné nejen sebrat „odhozený nepořádek“, ale že umí také přemýšlet o životním prostředí.
Celá soutěž probíhala 90 minut, kdy děti sbíraly odpadky, a zároveň měly projít danými stanovišti. Porota pak sečetla všechny body v obou disciplínách a nakonec vyhodnotila jednu dvojici na třetím místě - skautky z 3.OVS - Majda a Sabča, jednu dvojici na druhém místě - skautky z Korálu - Bamboocha a Bugina, a jednu dvojici na prvním místě - Můra a Líza z Korálu. Do soutěže o kuriozitu bylo také přihlášeno mnoho zajímavostí - např. nafukovací kruh, raketa z ohňostroje, peněženka, spoďáry, stůl bez desky, zánovní gauč, funkční řezací nůž… Nakonec zvítězil mechem obrostlý kočárek s kytičkou Ligy proti rakovině.. Na konci byla ještě odměněna nejmladší účastnice soutěže, které byly teprve 4 roky - Anička Voříšková.
Akce se zúčastnilo celkem 48 lidí, z toho 32 dětí. Podařilo se alespoň částečně uklidit centrum města, děti nasbíraly během 90 minut přes 50 pytlů odpadků, několik pneumatik, starý gauč i s matracemi, stůl, kočárek… Bylo toho hodně, co občané města Mimoně pohodí jen tak na ulici a děti to pak vláčí ke kontejneru. Ale musím říct, že jsme letos zaznamenali opravdu velký úspěch - a to v tom, že za svou několikaletou prací (myslím tím tuhle naši soutěž pro děti - Mimeko) je konečně vidět výsledek. Těch starých pneumatik, kočárků a gaučů tam zdaleka není tolik, jako tomu bylo na začátku soutěžení v roce 2000.


 
Vytvořeno 30.10.2007 8:40:36 | přečteno 1597x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load