Podzimní úklid Jizerek 2007

Poslední záříjový víkend byl již tradičně zasvěcen úklidu Jizerských hor. Akci pořádala Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. ve spolupráci s Ekoporadnou Orsej v Liberci. I přes sobotní nepřízeň počasí se akce zúčastnilo na 400 dobrovolníků.

Vlastní úklid Jizerských hor začal již v týdnu před zmíněným víkendem, kdy se do úklidu zapojilo na 200 dětí ze základních škol v Libereckém kraji. Sobotní nepříznivé počasí úklidu nepřálo, přesto do Jizerek vyrazilo kolem 60 dobrovolníků. Neděle už byla o poznání úspěšnější - v krásném podzimním počasí uklízelo 140 lidí.
Každý z ú častníků předem nafasoval pytle na nasbírané odpadky, rukavice a upomínkový poukaz opravňující k malému občerstvení na chatách (Pešákovna na Jizerce, Yetti v Horním Maxově a Prezidentská chata v Bedřichově). Jako poděkování pak dobrovolníci dostali odznak Společnosti pro Jizerské hory a drobné publikace.
Po letošní letní sezóně se znovu podařilo sesbírat ke 100 pytlů, které naplnily velkokapacitní kontejner o objemu 20 m3. I přes pravidelný úklid na jaře a na podzim každoročně nalézáme i odpad, který bychom v horách nečekali. Pneumatiky již dávno nejsou výjimkou, podařilo se však najít dokonce ledničku! Souvisí to hlavně s objevováním stále nových černých skládek.
Jedna z nejvyšších účastí v podzimním termínu v historii pořádání této úklidové akce byla podpořena mediální kampaní - ať už v Denících Bohemia, v rozhlase (ČRo, RCL) či dokonce v regionální televizi Terra.
Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří pomohli s podzimním úklidem našich hor a děkujeme všem, kteří naši akci podpořili. Díky nim jsou Jizerské hory zase o trochu čistší a krásnější.

Ing. David Kavan, Martin Jaroušek

 
Vytvořeno 3.10.2007 12:31:56 | přečteno 2398x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load