Prázdninové hrátky v Plavech

Akce pořádané pro děti se většinou setkávají s velkým ohlasem jak u dětí, tak i u jejich rodičů. Bylo tomu tak i v sobotu 25. srpna odpoledne, kdy se na hřišti v Haraticích - ; Dolenci vystřídalo cca 150 lidí. Ekoporadna ORSEJ při MDC Maják v Tanvaldě ve spolupráci s plavskými dobrovolníky pro ně připravila soutěže a hry převážně na téma „člověk a příroda“.

Na osmi stanovištích si mohli přítomní prověřit nejenom svůj postřeh a zručnost (např. házení kroužků na plameňáka, výlov ryb či střelbu z praku na cíl), ale i znalosti z „rostliné říše“. Většina z nich přichystané obiloviny a luštěniny dobře rozpoznala, stejně tak sušené léčivé byliny. Děti si pohrály s přírodninami při vytváření sypaných obrázků. „Malovat s pomocí máku, krupice, papriky nebo melty je bavilo. Velký zájem byl i o prověrku znalostí o třídění odpadu. Zábavné a zároveň poučné „Třídění je hra“ zaujalo děti i jejich rodiče.
O dobrou náladu všech se postarala „živá hudba“, děti si mohly i zazpívat do mikrofonu. Přitažlivá pro ně byla také jízda na koni. Nechybělo ani občerstvení, takže rozloučení s prázdninami v Plavech proběhlo v příjemné (ještě letní) atmosféře.

Dana Hariková, Libuše Novotná 
Vytvořeno 29.8.2007 9:31:04 | přečteno 1521x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load