Přírodní léčba - ; nejšetrnější způsob pro lidský organismus

V pondělí 12. listopadu 2007 se v Mateřském a dětském centru Maják v Tanvaldě konala přednáška ing. Miroslava Hrabici. Akci pořádala ekoporadna ORSEJ a přes velkou nepřízeň počasí nakonec dorazil pan Hrabica i necelá třicítka účastníků.

Miroslav Hrabica je autorem knih např. „Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí“, „Prvky, vitamíny a byliny trochu jinak“, „Pohlazení pro duši“, Řeč srdce“, „Dar zdraví“ a dalších. Jeho stěžejní kniha „Co nám tělo říká“ se zabývá nemocemi z hlediska jejich příčin. Popisuje, jaké dopady mohou mít slova, činy a myšlenky na naše tělo. Miroslav Hrabica sděluje svůj názor na nemoc. Co vlastně nemoc je, jak ji lze chápat a proč se s ní lidstvo neustále potýká.
V Tanvaldě měla přednáška podtitul „Léčba nemocí zad a velkých kloubů“. Proč mě bolí zrovna záda, kyčle, rameno, koleno. Jak si lze doma s malými náklady zmírnit až odstranit bolesti zad, ulehčit páteři. Postřehy z léčby opěrného a pohybového aparátu - vhodná strava, bylinné čaje, koupele, obklady. Jak se jednoduše rozhýbat.
Dozvěděli jsme se, jaké jsou nejrůznější příčiny těchto bolestí a jak jim předcházet. Naučili jsme se jednoduché masážní techniky a jak si můžeme sami pomoci.
Přednáška s názornými ukázkami probíhala ve veselém duchu, neboť ne nadarmo se říká: „Veselá mysl - půl zdraví“.
Pan Hrabica nás „rozsvítil“ a nastartoval. Každý odcházel z přednášky s přesvědčením, že někdy stačí udělat opravdu málo a nemoci můžeme předejít.Vyhneme se tak zatěžování organismu farmaceutickými léky, které mají množství nežádoucích účinků.

Dana Hariková, Libuše Novotná

 
Vytvořeno 15.11.2007 11:37:14 | přečteno 1622x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load