Přírodopisně výtvarná dílna Bestiář

Během letošního ročníku festivalu Jičín město pohádky pořádalo Středisko ekologické výchovy Český ráj v zahradě pod Koštofránkem přírodovědněvýtvarnou dílnu Bestiář.

Od středy do neděle, od rána do večera mohl každý využít příležitosti ztvárnit si své oblíbené zvíře. Za pět dnů festivalu dílna hostila více než čtyři tisíce návštěvníků. K dispozici byla dvanáct metrů dlouhá stěna z plátna a nepřeberné množství barev. Ti trpělivější mohli zvolit výrobu zvířátek z navoskovaných dřívek, do kterých se zamačkávali korálky. A nejšikovnější se podíleli na tvorbě dřevěného nosorožce.
Sobotní odpoledne bylo věnováno křtu nového leporela o netopýrech, které je jediným leporelem o netopýrech na světe. Napsala ho Petra Zámečníková, nakreslil Robert Smolík a o festivalu vydala jičínská základní organizace Českého svazu ochránců přírody Křižánky. Leporelo pokřtila vedoucí Správy CHKO Český ráj RNDr. Lenka Šoltysová.
Závěrečný den dílen byl zpestřen ještě o divadelní produkci mechanického divadla Roberta Smolíka s Příběhy o Krakonošovi a Mechanickým cirkusem Dagmar Urbánkové.

 
Vytvořeno 20.9.2006 13:32:53 | přečteno 1739x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load