Prolínání - ; Sen o Jizerských horách 2007 aneb Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel

Třetí květnová sobota mile překvapila teplým letním počasím. To přijali s povděkem zejména pořadatelé Smržovského jarmarku a Dne jizerskohorských jídel, kteří pod souhrnným názvem "Prolínání - sen o Jizerských horách 2007" připravili 19. května v městském parku u Parkhotelu spoustu atrakcí.

Hlavním aktérem bylo Město Smržovka a PRVO Smržovka, ekoporadna ORSEJ při MDC Maják v Tanvadě aktivně spolupracovala. V rámci kampaně "Šetrné papírování" připravila několik námětů k využití odpadového materiálu.

Zatímco rodiče stáli frontu na některé z nabízených jizerskohorských jídel (couračka, horské kyselo, šeucovská pečínka, sklářské brambory a další), mohly děti na několika místech dát průchod "kreativním pudům". Malovaly na hedvábí, drhaly, česaly vlnu. U stolů ekoporadny Orsej si mohly vyrobit "sypaný obrázek", opici na hrazdě, havrana, kočku nebo štítek proti slunci. Ten si ostatně vyrobilo i několik dospěláků, protože slunce se opravdu činilo.

V prodejních stáncích bylo možno zakoupit různé výrobky typické pro tento kraj - gastronomické i řemeslné. Některé městské děti si tu možná poprvé mohly pohladit živou ovečku nebo kozu či povozit se na koni. Pro každého tu prostě bylo něco a jsme rády, že se na této pestrosti podílela i ekoporadna ORSEJ.

Akce se zúčastnilo asi 1500 lidí.

 
Vytvořeno 22.5.2007 10:21:28 | přečteno 2112x | MonikaD
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load