Proměny pískovce

Ekoporadna ORSEJ při Společnosti pro Luž. hory v Jablonném v Podještědí se vypravila poslední květnový den na výlet za pískovci Lužických hor .

Hlavním tématem celodenní exkurze bylo poznávání různých forem a tvarů pískovců, které se vyvinuly podél Lužického zlomu v okolí Jitravy.

Na značné rozdíly ve složení pískovců poukázala Mgr. Modrá, která nás zasvěcovala do tajů geologie a tento výlet vedla. Dozvěděli jsme se , že značné rozdíly jsou zejména mezi Sloními kameny a hřebenem Vysoká - Ostrý vrch.

Cestou obdrželi všichni přítomní pracovní listy, které v průběhu výletu vyplňovali. Mezi nejzajímavější úkoly patřilo počítání „slonů“, hledání zkamenělin na Kozích hřbetech a hledání rozdílů v geologickém uspořádání jednotlivých částí hřebene Vysoká - ostrý vrch.

Vzhledem k časové rezervě programu se podařilo obejít i Horní skály nad Horním Sedlem. Někteří návštěvníci z řad místních byli překvapení, že tak blízko jejich bydliště se nacházejí mohutné pískovcové věže

Této akce se zúčastnilo 19 lidí a to jak z Česka tak i z Německa, kteří odcházeli spokojeni, neboť si užili krásný den v přírodě a ještě se mnohé dozvěděli. Pro německé účastníky bylo zajištěno tlumočení výkladu.

 
Vytvořeno 5.6.2007 10:58:15 | přečteno 1406x | MonikaD
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load