Sokolnické ukázky v centru Liberce

Netradiční podívanou ve středu města si pro zájemce připravila Ekoporadna Orsej při Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s.. V sobotu 28. dubna od 10:00 hodin totiž hřiště v Barvířské ulici vedle skateparku ovládli draví ptáci!

Zajímavou přednášku o dravcích proloženou ukázkami jejich volného letu sledovalo kolem 70 účastníků, převážně dětí s rodiči. Ti si mohli prohlédnout několik druhů ptáků - konkrétně káně, raroha, jestřába, orla, ale třeba i výra velkého, který svým neslyšným letem těsně nad hlavami diváků vzbudil největší ohlas! Kromě informací o životě dravců ve volné přírodě, způsobech jejich chovu v zajetí a ochrany, byla větší pozornost věnována nebezpečím, která na dravce venku čekají. Důležité byly zejména informace, jak se zachovat, najdeme-li v přírodě zraněného dravce.

Děti zvlášť ocenily možnost blízkého kontaktu s těmito krásnými zvířaty, některé si dravce dokonce pohladily! Sokolník ze zámku na Sychrově rád zodpovídal všetečné otázky dětí a na závěr uspořádal malou soutěž a ptal se zase chvíli on, aby zjistil, co všechno si děti zapamatovaly. Každou správnou odpověď odměnil pírkem na památku - a byly správně téměř všechny! Při odchodu děti dostaly ještě krásnou papírovou vystřihovánku výra nebo sokola.

Akce se konala v rámci kampaně „Pomoc handicapovaným živočichům“, která v letošním roce probíhá v Libereckém kraji. Zakončená byla až dlouho po odchodu účastníků, neboť jeden z dravců - káně jménem Charlie - se nám dlouho nechtěl vrátit ze svého volného letu, nakonec však vše dobře dopadlo!

Ing. David Kavan

 
Vytvořeno 2.5.2007 11:06:47 | přečteno 2352x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load