Sokolnické ukázky

V úterý 18 dubna od 15:00 hodin se na hřišti základní školy v Barvířské ulici konaly „Sokolnické ukázky“ pro širokou veřejnost. Pořadatelem akce byla Ekoporadna Orsej při Společnosti pro Jizerské hory o.p.s. za odborného vedení sokolníka Milana Straky ze Státního zámku Sychrov.

Účastnící akce si mohli z blízka prohlédnout celkem 7 dravců, dozvěděli se spoustu zajímavých informací o jejich životě, chovu a odchovu v zajetí a návratu do přírody a shlédli ukázky volného letu. Největší pozornost na sebe svým letem a rozpětím křídel připoutal orel stepní, velký zájem budil i výr velký a krkavec, dále pak káně lesní, káně Harrisova a raroh velký.
Akce se zúčastnilo asi 60 zájemců - převážně dětí s rodiči i spousta náhodných kolemjdoucích, které zaujala netradiční podívaná v centru Liberce.
Po celou dobu pan Straka odpovídal na četné zvídavé dotazy dětí, v závěru některým dovolil pohladit si dravce, fotka na památku s dravým ptákem byla samozřejmostí.
Z reakcí účastníků a z častých dotazů bylo zřejmé, že se akce líbila (klidně by mohla pokračovat celé odpoledne!) a všichni odcházeli domů plni dojmů.
Nyní nezbývá než poděkovat všem zúčastněným a těšit se na některou z dalších akcí ekoporaden Orsej.


Ing. David Kavan

 
Vytvořeno 19.4.2006 16:29:31 | přečteno 1709x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load