Šťastné dny pro šťastné děti

Až 200 dětí z mateřských a prvního stupně základních škol denně, to byla červnová návštěvnost v areálu Šťastné země v Radvánovicích u Turnova.

„Od pondělí do čtvrtka jsme nabízeli dětem alternativní program, pondělí bylo zaměřeno na ekovýchovu, v úterý se děti seznamovaly s živly jako je oheň, voda, vzduch, středy a čtvrtky byly pohádkové, děti vysvobozovaly princeznu, s vodníkem lovily ryby nebo zpívaly s hejkalem,“ přiblížila atmosféru červnové nabídky ve Šťastné zemi Monika Slezáková, manažerka areálu. Program si rezervovali učitelé pro své žáky z celého regionu, běžně sem ale jezdily i děti z Prahy, Pardubic, Mladé Boleslavi a Liberce.
„Hlavně od učitelek z mateřských škol jsme měli velmi kladné reakce, mnohé nápady, například na výrobu loutek z PET lahví nebo navíjení provázků prý použijí i ve výuce v domácím prostředí. Současně bylo vidět, kde jsou s dětmi ve školkách zvyklí více pracovat, děti jsou daleko zvídavější a jsou šikovné v tvůrčích dílnách,“ uvedla Monika Slezáková.
Pro velký zájem, který je již nad současnými možnostmi areálu, se v Radvánovicích rozhodli, že ve Šťastných dnech budou pokračovat i po prázdninách. Prakticky po celé září bude vždy na středu a čtvrtek připraven program s názvem „Cesta za pokladem na konci duhy“.
„Provoz Šťastných dnů je nesmírně finančně náročný, děkujeme všem, kteří nám umožnili tuto aktivitu pro děti připravit. Poděkování patří firmě EKO-KOM, která zajišťuje část programu, velký dík patří i Libereckému kraji, myslím, že to jsou opravdu smysluplně vynaložené prostředky. Ostatně se o tom přesvědčuji každý den, když děti na parkovišti nasedají do autobusů a jejich učitelé se loučí slovy: Tak za rok zase,“ uzavřela manažerka areálu.

Vytvořeno 20.6.2007 9:00:16 | přečteno 1525x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load