Svatý Václav na Věžáku

Již tradiční zavírání sezóny v Ekocentru Věžák v Českém ráji proběhlo opět na sv. Václava. Středisko ekologické výchovy připravilo čtvrteční odpolední program u Věžického rybníka v Podtroseckých údolích.

Nejprve byla zakončena výstava Vesnice Českého ráje, kterou měli možnost návštěvníci ekocentra shlédnout po celou letní sezónu. Výstavu slavnostně zavírala vedoucí Správy CHKO Český ráj Lenka Šoltysová spolu s mladoboleslavským a turnovským senátorským kandidátem Jaromírem Jermářem.
Poté L. Šoltysová představila společný projekt Správy a ČSOP, jehož cílem je zkvalitnění osvětové, interpretační a poradenské činnosti, poskytované právě místním ekocentrem. To by mělo v blízké době projít kompletní přestavbou. Nové ekoncentrum bude jediné svého druhu v CHKO, vychází z tradiční místní architektury, zejména typických patrových chalup Sobotecka a Podtrosecka. V projektu se počítá jak s informačním střediskem, tak i centrem pro ekologickou výchovu a dalším zázemím s celoročním provozem. Objekt postavený za peníze EU by mohl být v ideálním případě do dvou let otevřen, naznačila Šoltysová. Měli by se tu pořádat výstavy, besedy a další setkání, například vzdělávací pořady pro děti.
Padesátce účastníků slunečné podzimní odpoledne zpříjemňovalo bohaté pohoštění a svou hudbou liberecká skupina Jen tak.

 
Vytvořeno 4.10.2006 13:15:19 | přečteno 1622x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load