Svět pod našima nohama - ; vernisáž putovní výstavy

V neděli 4. února 2007 byla slavnostní vernisáží zahájena putovní výstava Státního přírodovědného muzea v Görlitz. Důstojnost a vážnost celé akce podtrhla přítomnost ředitele a duchovního otce celého projektu, pana profesora Willyho Xylandera a paní doktorky Karin Hohberg, autorky výstavy. Za českou stranu převzal záštitu nad výstavou a zahájení se osobně zúčastnil pan Radim Zika, zástupce hejtmana Libereckého kraje, město Česká Lípa bylo reprezentováno paní starostkou Hanou Moudrou a místostarostou Mgr. Tomášem Vlčkem.

Vernisáž zahájili svými krátkými proslovy pan Radim Zika a ředitel muzea v České Lípě ing. Zdeněk Vitáček. Po nich si vzali slovo němečtí hosté, kteří objasnili historii vzniku a záměr výstavy. Jak řekla paní Hohberg: „Lidé dnes spíše znají zástupce exotické fauny a flóry než organismy pod svýma nohama. A protože tato půdní fauna je velikostí titěrná, bylo nutno jednotlivé obyvatele půdy vyfotit a zvětšit anebo podle stavby těla vytvořit opravdu mohutný model.“

K navození správné atmosféry vernisáže přispěly středověké skladby v podání žáků umělecké školy ve Cvikově. Celou vernisáž doprovodila svým slovem ing. Marta Knauerová, asistentka ekoporadny ORSEJ při Vlastivědném muzeu v České Lípě. Vernisáže se zúčastnilo téměř 100 návštěvníků a jejich ohlas na akci byl velmi pozitivní.

Jiří Stránský, koordinátor ekoporadny ORSEJ při VMG Česká Lípa

Vytvořeno 5.2.2007 12:21:04 | přečteno 1367x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load